Teklif İsteyin

Fotokopi Makinası Kiralama

Sağlam ürünlerimiz, hızlı ve yaygın servis ağımız ile Fotokopi makinesi kiralama hizmeti ile maliyetinizi minimuma indirirken bakım, sarf malzeme servis, tamir maliyetlerini de tamamen hayatınızdan çıkartabilirsiniz!

İşletmelerinde siyah beyaz ya da renkli fotokopi makinesi /yazıcı kiralama anlaşma hizmetinden faydalanan Türkiye’nin tanınmış markalarının iş akışlarını hızlandırıyor ve maliyetlerini %30 – %35’a varan oranda azaltıyoruz. Kurumsal yazıcı, fotokopi kiralamada, yaygın servis ağımızla sunduğumuz sürdürülebilir avantajlı çözümlerimiz ile Her ölçekten, her sektörden işletmelerin doküman yönetimi süreçlerini daha verimli hale getiriyoruz.


İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun, siz de kiralama hizmetlerimizden faydalanabilir, Türkiyenin lider firmaları arasında yer alabilirsiniz.

Neden Fotokopi / Yazıcı Satın Alma Yerine Kiralama yaparak Türkiye’nin lider firmaların arasında yerinizi alın!

Sahip olduğu yüksek teknolojili baskı sistemleri ile verimliğinizi maksimum seviyeye çıkarır. Fotokopi ve yazıcı kiralama hizmeti ile renkli ve siyah beyaz tüm çıktı dokümantasyon ihtiyacını satın alma yerine kiralama sistemlerinden biriyle karşılamak size başlıca şu avantajları sağlar;

 • Makineyi ücretsiz bırakarak makine satın alma giderinizi ortadan kaldırıyoruz.
 • Ücretsiz kurulum ve yer değiştirme hizmeti
 • Ücretsiz servis ve bakım hizmeti
 • Yüksek yatırım maliyetlerinden tasarruf
 • Sıfır maliyetle en son teknolojiyi kullanma fırsatı
 • Toner, drum, vb. sarf malzeme maliyetlerinden tasarruf
 • Arıza anında ikame makine hizmeti
 • Esnek ve özelleştirilebilir anlaşmalar
 • KVKK uyumlu maksimum baskı güvenliği imkanı
 • Değişen ihtiyaçlarınıza göre makine değiştirme imkanı

Yazıcı ve Fotokopi kiralamayı keşfedin?

Fotokopi/Yazıcı kiralama sisteminde temelde 4 farklı uygulamamız mevcuttur. Bunlar;

 • Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi
  • Kotalı sistem
  • Kotasız sistem
 •  Leasing + Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi
 •  Sahip Olduğunuz Makineler Üzerinden Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi
 •  Özel Projelendirmeler
  • Kısa Süreli Kiralamalar
  • Sahip Olduğunuz Makinelere Ek Olarak Tarafımızca Kurulan Makineler İle Karma Sistem

Tüm bu sistemlerin dışında farklı taleplerinize de uygun, esnek çözümlerimiz de elbette mevcut.

1- Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi: Sadece kullandığınız kadarını ödeyin…

Bu kiralama sisteminde tüm belgelerinizi yöneterek iş akışınızı daha hızlı hale getirin.
Anlaşma dahilindeki kurulum yapılan yazıcı ve fotokopi makineleri Tecnocopy tarafından, ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize uygun şekilde tedarik edilip, belirlediğiniz lokasyon ve departmanlara ücretsiz olarak kurulum yapılır. Makinelerin mülkiyeti Tecnocopy’ya aittir ve anlaşma süresince müşterinin kullanımına sunularak (toner, developer, drum gibi tüm yedek parça ve sarf malzemeler ile; işçilik servis ve onarım) Tecnocopy’e aittir (fotokopi kağıdı hariç)

Kotalı Sistem

Kotalı kopya başı ücretlendirme sisteminde, aylık renkli veya siyah beyaz çıktı adetleriniz ortalama olarak belirlenerek buna uygun şekilde aylık bir ücretlendirme ile hesaplanır ve bu ücret aylık ödenecek minimum ücreti ifade eder. Yıl sonu garanti kopya adetini aşan kota aşımları da belirlenen kopya başı birim maliyetinden düşük birim fiyat üzerinde anlaşılarak hesaplanır.

Örneğin; 

2 adet siyah beyaz ve 1 adet renkli fotokopi makinesi ihtiyacınız olduğunu var sayalım. Aylık ortalama siyah beyaz çıktı adediniz 1.000, renkli çıktı adediniz de 1.000 diyelim. Siyah beyaz kopya başı birim fiyatımız 1,00 TL, renkli kopya başı birim fiyatımız da 0,10 TL olsun.
1.000 X 0,10 TL = 100 TL Toplam siyah beyaz çıktı maliyetiniz
1.000 X 1,00 TL = 1.000 TL Toplam renkli çıktı maliyetiniz ile
Aylık olarak minimum 100 + 1,000 = 1,100 TL olarak faturalandırılacaktır.
Kota aşımı olması halinde firmanıza yardımcı olmak adına birim fiyatlar biraz daha uygun tutularak siyah/beyaz çıktılarda 0,095 TL, renkli çıktılarda 0,95 TL üzerinden çarpılacaktır. Kotanıza ulaşılmaması durumunda da minimum faturalandırma ücretiniz uygulanacaktır.
Bu sistemde aylık ödeyeceğiniz meblağı önceden net bir şekilde belirleyebilirsiniz. Ayrıca bir kota ifade ettiğiniz için birim başı ücretlendirmelerde de avantaj sağlayabilirsiniz.

Kotasız Sistem

Kotasız Sistemde Herhangi Bir Aylık Ortalama Çıktı Adedi Belirtmenize Gerek Yoktur. Bu Sistemde Tecnocpy Tarafından Tedarik Edilecek Fotokopi Makineleri Için Sabit Bir Kira Bedeli Ve Kopya Başı Aldığınız Çıktı Adedi Kadar Ücret Ödersiniz.

Formül;

Ne Kadar Çekim Yaparsanız Sadece Onu Ödersiniz.

2- Leasing + Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi: Kullandığınız fotokopi makineleri sizin olsun…

Bu sistemde müşteri, anlaşma süresince fotokopi makineleri için sabit bir taksit ödemeyi taahhüt eder ve anlaşma sonunda fotokopi makinelerinin mülkiyeti müşteriye geçer. Yine anlaşma süresince de müşteri Tecnocopy ile kopya başı ücretlendirme sistemi ile çalışır.
İhtiyacınız olan bu makineleri kiralamak yerine satın alarak sahip olmak istiyorsanız fakat yatırım maliyeti yükü size ağır geliyor yada peşin olarak ödemeyi istemiyosanız bu sistem tam size göre. Taksitle ödeme yapmak ve fotokopi makinelerinin toner, drum, developer, bakım, arıza gibi durumları ile de ilgilenmeden çıktı hizmetinizi almak Leasing + kopya başı ücretlendirme sistemi ile mümkün.


Örneğin;

1 adet renkli fotokopi makinesi ihtiyacınız olduğunu var sayalım. Tecnocopy olarak yeni fotokopi makinelerinizi yerinizde ücretsiz olarak kuruyoruz. Makinenin marka ve modeline göre belirlenen leasing ödemesinin de aylık 750 TL olduğunu varsayalım. Buna ek olarak da kopya başı çıktı ücretlendirmesi de siyah beyaz için 0,10 TL ve renkli için de 1,00 TL olsun. Ay sonunda 2.000 adet siyah beyaz, 500 adet de renkli çıktı almanız durumunda faturalandırma;
2.000 X 0,10 = 200 TL siyah beyaz çıktılar için,
500 X 1,00 = 500 TL renkli çıktılar için ve
250 TL de makine taksiti için olacak şekilde toplam 950 TL olacaktır.
Anlaşma sonunda makine leasing ödemelerinizin bitmesi ile makinelerin mülkiyeti firmanıza geçecek ve taksit ödemeniz sona erecektir. Bu süreçten sonra dilerseniz Tecnocopy ile sadece kopya başı ücretlendirme sistemi ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

3- Sahip Olduğunuz Makineleriniz Üzerinden Kopya Başı Ücretlendirme Sistemi

Firmanızda halihazırda kullandığınız fotokopi makinelerinin toner, drum, developer, bakım, arıza gibi sarf malzeme & yedek parça tedariğinden ve işçiliğinden yorulmuş olabilir, bu işlemler için uygun personeliniz bulunmuyor olabilir ya da bu gibi ihtiyaçlara zaman ayırmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda sahibi olduğunuz fotokopi makinelerini kullanmaya devam ederek kopya başı ücretlendirme sistemini tercih edebilirsiniz.
Tercihinizin bu yönde olması durumunda teknik ekibimiz mevcut makinelerinizin sayaç ve durum kontrollerini yaparak bir tespit raporu hazırlar. Makineleriniz iyi durumda ise anlaşma kapsamına alınır. Fakat makinelerinizin durumları iyi değil ve bakım / parça değişimi gibi ihtiyaçları var ise öncelikle bunların yapılması yönünde bir görüş bildirilir. Makineleriniz anlaşma kapsamına dahil edilebilecek duruma geldikten sonra kopya başı ücretlendirme sistemi ile çalışmaya başlanır.


Örneğin;

5 adet siyah beyaz ve 2 adet renkli fotokopi makineniz olduğunu varsayalım. Makinelerinizde yapılan tespitte de sadece bir makinenizin drum ünitesinin değişmesi gerektiğini düşünelim. Söz konusu makinenizin drum ünitesi herhangi bir kar bedeli olmaksızın maliyeti bedeline ücretsiz bir şekilde değiştirilerek makinelerinizin bakımları yapılır ve sahip olduğunuz makineler üzerinden kopya başı çalışmamız başlamış olur. Kopya başı çıktı ücretlendirme tutarları da siyah beyaz için 0,03 TL ve renkli için de 0,3 TL olsun. Ay sonunda 4.000 adet siyah beyaz, 1.000 adet de renkli çıktı almanız durumunda faturalandırma;
4.000 X 0,03 = 120 TL siyah beyaz çıktılar için,
1.000 X 0,3 = 300 TL renkli çıktılar için olacak şekilde toplam 420 TL olacaktır.

4- Özel Projelendirmeler

Yukarıda anlatılan ve örneklendirilen sistemlerin dışında bazı özel durumlar için özel çalışmalar ve projelendirmeler de yapılabilmektedir. Özellikle üniversiteler, bankalar, zincir mağazalar, kamu kuruluşları yada belediye iştirakleri gibi çeşitlilik arz eden ihtiyaçlara özel çalışmalar yapılmakta ve hizmet sunulabilmektedir.
Karma sistemler ile, sahip olduğunuz fotokopi makinelerine ek yeni ihtiyaçlarınız doğrultusunda Tecnocopy tarafından sunulacak fotokopi makinelerini de kapsayacak şekilde kopya başı ücretlendirme sistemi uygulanabilmektedir.
Ayrıca kısa süreli (günlük, haftalık, dönemsel vb.) seminer, toplantı, müsabaka v.b. organizasyonlar için de fotokopi makinesi kiralama hizmetimiz mevcuttur.
Günümüzde pek çok özel işletme ve kamu iştiraki doküman çözümlerinde satın alma yerine kiralama sistemini tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi ise fotokopi makinelerinin sarf malzeme tüketiminin sürekli olması ve dönemsel bakımlar gerektirmesidir. İşletmeler ve iştirakler bu sarf malzemelerin tedariği ve bakım ihtiyaçları ile ilgili zaman kaybetmemek, bunun için personel istihdam etmemek ve bu ek maliyetler ile karşılaşmamak için kiralama sistemini tercih etmektedirler. Özel şirketler, okullar, hukuk büroları, gümrük firmaları, tekstil üreticileri, perakende satış yapan zincir mağazalar, kozmetik üreticileri, sanayiciler, site yönetimleri, muhasebe büroları ve daha pek çok farklı alanda hizmet gösteren işletme fotokopi makinesi kiralama sistemi ile doküman çözümlerinde rahatlığın ve kolaylığın avantajlarını yaşıyor.

 

Fotokopi Kiralama Fiyatı

Fotokopi Kiralama Fiyatı, ortalama bir aralığa sahiptir fakat net bir ücreti yoktur. Bunun sebebi, kullanıcının çekim adedine ve ihtiyacı olan donanıma göre değişiklik göstermesidir. Bu yüzden fiyatlar, müşterilerimizle karşılıklı olarak görüşülüp, ihtiyaçlarının tamamen analiz edilmesinden sonra, müşteri temsilcilerimiz tarafından belirlenmektedir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz fotokopi makinesine kopya başı birim fiyatı belirlemek için telefon ya da e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Arayın
Mesaj Yaz (WhatsApp)
WhatsApp Destek Hattı
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Kiralamak istediğiniz Fotokopi Makinesi ile ilgili detaylı bilgi almak için müşteri temsilcimize WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.